Derin Altyapı 2010 yılında alyapı işleri ile faaliyette bulunmak için Ankara merkezli olarak kurulmuştur. 2012 yılından itibaren inşaat taahhüt alanında faaliyetlerine başlamıştır.

Baraj ve Gölet, Su Tünelleri, Otoyol Tünelleri, Metro Tünelleri, Maden Projelerinin Tünel ve Kuyu İnşaatları, Yeraltı ve Yerüstü Maden İşletmeciliği, Yol İnşaatları, Tatil Köyleri & Oteller, Sulama Sistemleri, Kanalizasyon Sistemleri, Su Arıtma Tesisleri gibi her türlü alt ve üst yapı inşaat işlerini yapmaktadır.

Derin İnşaat, özellikle tünel ve her türlü yer altı imalatlarında uzmanlığını kanıtlamış bir inşaat firmasıdır. 1975 yılında madencilik ile başladığı yeraltı inşaat teknolojisini, Türkiye ekonomisinde büyük öneme sahip bir çok devasa projede uygulayarak, sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi sürekli olarak geliştirmiş ve öncelikle milli ekonomiyi gözeterek üstlendiği çok zor ve kritik projeleri zamanından önce daima başarı ile bitirmiştir. Edindiği bu başarıyı sürekli ileriye taşımak için her zaman çağının gereği en ileri teknoloji makine ve ekipmanlarla çalışarak sektöründe bu konuda gerek sahip olduğu makine parkının gücü, gerek de kalitesiyle öncü bir yer edinmiş ve yetiştirdiği yüzlerce teknik eleman ve sahip olduğu nitelikli insan gücü ile Türkiye’de bir marka haline gelmiştir.

Derinaltyapı, gerek yurtiçinde gerek yurtdışında bugün üstlenmiş olduğu anahtar teslim hidro elektrik santrallerinden, karayollarına, Türkiye’nin en uzun enerji tünellerinden, yeraltı maden işletmelerine, metro projelerinden, devasa içme suyu isale hatlarına kadar birçok projede, benimsemiş olduğu yüksek kalite standartlarını geçmişten geleceğe aynı ilke ve prensipler doğrultusunda taşıma hedefi ve arzusundadır.